סדנת צחוק לילדים 
  יוגה צחוק סדנאות צחוק  
צרו קשר קצת עלינו קורס מנחי יוגה צחוק וידאו לקוחות מסיבות פרטיות סדנאות לאירגונים עמוד הבית
 
 

סדנת צחוק לילדים

בשנת 2005 בתחילת דרכי בסדנאות היוגה צחוק הוזמנתי ע"י מוזיאון הילדים בחולון לבצע מספר סדנאות צחוק. זו הייתה תחילת הדרך ובראייה לאחור אני יכול לומר כי לא הבנתי אז עד כמה שונה הפעלה של ילדים קטנים. חלק מהסדנאות היו מוצלחות וחלקן פחות. אחד הדברים שהוספתי לסדנת הצחוק הינו סיפור שכתבתי על "בני הילד מרמת גן" – אולי לא הייתי זוכה בתחרות סופרים על הסיפור, אבל הצגתי אותו בתיאטרליות כזו, שהילדים ישבו מרותקים עד אימה באולם. השנים חלפו והניסיון הצטבר וכיום איני עורך סדנה לילדים בלבד, אלא רק למשפחות. ובכל זאת כדי שהחומר לא יעלם וישכח החלטתי להביא את הסיפור על בני, הנה הוא לפניכם:

בעיר אחת, רגילה לגמרי – ששמה רמת גן.
חי ילד אחד רגיל – וקראו לו בני כהן.
בני היה הילד הכי רגיל שאתם יכולים לחשוב עליו – היה לו אבא רגיל – כזה שמתגלח בבוקר. ובשבת רואה בשעה הרגילה כדורגל. ואמא רגילה – כזו שמדברת הרבה בטלפון עם הרבה חברות רגילות כמותה.

כל בוקר בני היה קם בשעה הרגילה שלו והולך בדרך הרגילה לבית ספר גבעולים. שגם הוא לא בי"ס יוצא דופן – הוא די דומה לביה"ס שלכם. ואחר הצהריים בני היה רואה את תוכניות הטלוויזיה שהוא כבר רגיל אליהן. וכשמשהו חדש היה קורה בשכונה – למשל שחסמו את הרחוב בגלל עבודות שעשו בכביש – אז אבא היה אומר לאמא - אל תדאגי תוך זמן קצר אנחנו נתרגל לנסוע דרך הכביש השני.

וכמו שאתם מבינים למשפחת כהן היו חיים ממש רגילים ואפילו קצת....משעממים. (לפהק). כל כך משעממים עד כדי כך שהם אף פעם לא רבו ולא בכו וגם לא צחקו – אפילו לא צחוק קטן.

יום אחד כשאימא לקחה את בני לקניון שאליו הוא הכי רגיל – קניון עזריאלי ראה בני חנות חדשה שהוא בכלל לא מכיר – מן חנות מוזרה בצבע ירוק - מעל הדלת לא היה כתוב שם החנות – היה כתוב שם רק – ברוכים הבאים.
כשהסתכל בני בחלון הראווה בתחילה לא ראה שם כלום אבל כשהציץ ראה מטאטא עומד לו בפינה – מוזר, אולי האיש שניקה את החלון שכח את המטאטא – חשב בני לעצמו.
ובינתיים כשאמא נכנסה לחנות הבגדים הרגילה שלה בני הבין שהשאירו אותו לבד. בתחילה הוא חיכה לאמא – וחיכה וחיכה...אבל אמא מדדה בגדים במידות רגילות. אבל בסוף היה כל כך סקרן לדעת מה יש בחנות הירוקה עד שלא היה יכול להתאפק – ופתח את הדלת.

יש כאן מישהו בני שאל – אבל אף אחד לא ענה – הוא נכנס ושמע את הדלת נסגרת מאחוריו. סליחה – יש כאן מוכר או מוכרת? ....כלום
החנות היתה ריקה לגמרי – ממש רק רצפה וקירות – ובקיר ממול דלת נוספת – בני פתח את הדלת ופה היה קצת חשוך – הוא רק הצליח לראות שיש שם מדרגות שעולות למעלה. בני חשב שאולי זה קצת לא בסדר שהוא הולך בלי אמא אבל הוא היה חייב לדעת לאן המדרגות מובילות הוא התחיל לעלות ולעלות ולעלות ולעלות...והמדרגות לא גמרות...ולעלות ולעלות. (הוא עצר באמצע לנשום)

ובקצה המדרגות דלת נוספת וכשנכנס מתנשם ומתנשף הבין שהוא באולם גדול עם מראות גדולות מסביב.
בהתחלה לא ראה דבר. אחר כך שמע זמזום (זמזום). הוא חשב שזה פרפר גדול אך כשהתבונן היטב ראה פיה קטנה ולבנה – זוהרת כמו פנס.

שלום לך בני – אמרה הפיה.
איך ידעת מה השם שלי?
אני פיה ושמי שירלי הפיה הטובה.
אף פעם לא ראיתי פיה אמיתית, חשבתי שזה קיים רק בספרי האגדות.
ומה את יודעת לעשות?
אני מגשימה חלומות שילדים חולמים.
אבל בגלל שאני כל כך קטנה ושברירית, ילדים אף פעם לא מוצאים אותי – אז חשבתי שאולי כדאי שאפתח חנות במקום שיש בו הרבה ילדים כמו קניון למשל.
ומה החלום שלך בני?

לא יודע, אמר בני, לא חשבתי על זה – יש לי בית רגיל ומשפחה רגילה ואני עושה דברים רגילים – אני לא חושב שחסר לי משהו. (מה אתם חושבים ילדים – חסר לו משהו?)

בוודאי שחסר לך משהו בני, לכל ילד יש איזה חלום, אפילו קטן. משהו שהיה רוצה לעשות...
יש לי בשבילך פתרון מושלם שיוציא אותך מחיים רגילים ומשעממים.
נו מה, אמר בני אני כבר סקרן - קרם קסמים מיוחד ושמו קרם צחקוקון.
...קרם צחקוקון – על זה עוד לא שמעתי, אני יכול לנסות?

פתאום הופיעה בתוך כף ידו צנצנת קטנה ובה קרם לבן ועם ריח טוב. בני החזיק את הצנצנת (כולם מחזיקים) ריחרח את הקרם אח איזה ריח טוב.

הוא התחיל למרוח מסביב לפה. ויצא לו צחקוק קטן
ואחר כך צחוק בינוני ובסוף צחוק גדול.

הצחוק, ילדים, וגם הורים נמצא אצלכם בבטן. אתם לא צריכים בשבילו קרם, וגם לא שמישהו אחר יצחיק אתכם.
לפעמים ברגעים הכי קשים הוא הדבר היחיד שיוכל לעזור לכם, וישאיר אותכם תמיד סקרנים ומיוחדים.
אז אל תשכחו לפעמים סתם כך, פשוט לעצור ולצחוק.
yoga הצטרפות לרשימת התפוצה yoga
yoga הזמנת עבודה yoga
 
נגן וידאו

נגן וידאו

Yoga